Auto&Tech

WhatsApp prezanton veçori të reja të formatimit të tekstit

Autori: Gazeta inFokus 12:06 | 22 February 2024

WhatsApp ka testuar veçori shtesë të formatimit të tekstit për shumë kohë.

Raporti i fundit që përfshin një sërë funksionesh të reja, ka vendosur përfundimisht se t’u jap dritën e gjelbërt këtyre veçorive.

Bëhet e ditur se, katër opsione të reja të formatimit të tekstit po shpërndahen për përdoruesit e WhatsApp në Android, iOS, Web dhe Mac.

-Advertisement-

Duke filluar nga sot, përdoruesit e WhatsApp mund të përdorin opsione si kodi inline, i cili i lejon ata të nënvizojnë informacione specifike në një tekst. Të tjerat veçori pëfshijnë block quotes, dhe listat me pika dhe me numra.

Përveç këtyre opsioneve të reja, WhatsApp po ofron edhe katër veçori tjera të formatimit të tekstit: Bold, Italic, Strikethrough, dhe Monospace.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:

Të tjera