Lajme

VV’ja u ankua për rezultatin në Prizren, ky është vendimi i PZAP-it për ankesën

Autori: Gazeta inFokus 14:06 | 23 November 2021

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa e ka refuzuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje, për rezultatin e zgjedhjeve në Prizren.

Sipas vendimit thuhet se ankesa e parashtruar nga ana e Vetëvendosjes është e pabazuar.

Vetëvendosje, kishte parashtruar ankesë për rezultatin e zgjedhjeve në Prizren, pas humbjes në balotazh.

Shaqir Totaj i PDK-së ka fituar me 1 mijë vota epërsi, përballë kandidatit të Vetëvendosjes, Mytaher Haskuka.

Vendimi i PZAP-së:

Të tjera