Lajme

VV nuk do të ketë koalicion parazgjedhor me LDK-në dhe PDK-në

Autori: Gazeta inFokus 12:53 | 15 May 2017

Anëtarja e Vetëvendosjes, Aida Dërguti ka thënë që Vetëvendosje ka vendim të këshillit të përgjithshëm që nuk hynë në koalicion parazgjedhor me partitë që kanë qenë në Qeveri.

Ajo këto komente i bëri pas mbledhjes së kryesisë së Kuvendit, ku tha se nuk kanë vija të kuqe për koalicione me AAK-në dhe Nismën për Kosovë, por se nuk bëjnë koalicion parazgjedhor me LDK-në dhe PDK-në.

Rëndësia e shkathtësive kompjuterike për studime

Të tjera