Lajme

VV kritikon Ramë Liken për mënyrën e fillimi të mësimit

Autori: Gazeta inFokus 10:56 | 14 September 2020

Përmes një konferencë për medie, Vetëvendosje ka kritikuar Ministrin e Arsmit, për mënyrën e fillimi të vitit të ri shkollor.

Sipas deputetit të kësaj parti politike, Fitim Uka, kjo Ministri ka lënë shumë paqartësi në mënyrën s e si do të fillojë procesi i mësimit për klasën e 7, 8, 9, 11 dhe 12, raporton Gazeta Infokus.

“Duhet të cekur se edhe vetë vendimi i MASHTI lë shumë pa qartësi se si do të filloje mësimi për këto klasë. Nuk e kemi të qartë se a do të filloj më skenari me A B apo të kombinuar. Për kaq muaj jo që nuk dolën po shkaktuan edhe shumë huti tek nxënësit”, ka thënë Uka.

Uka poashtu ka deklaruar se ka shumë shkolla të cilat nuk i plotësojnë as kushtet higjienike, përderisa Ministri Lika duke mos respektuar masat sot gjënë kohë të përurojë shkolla./Gazeta Infokus/

Të tjera