Lajme

VV-ja e PDK-ja përsëri nuk votojnë Rimëkëmbjen Ekonomike

Autori: Gazeta inFokus 11:25 | 12 October 2020

Lëvizja Vetëvendosje e Partia Demokratike e Kosovës, përsëri nuk e kanë votuar pakon për Rimëkëmbje Ekonomike.

Për të 7 herë deputetët e Kuvendit të Kosovë votuan për kalimin e kësaj pako, dhe më në fund kaloi në leximin e parë me 64 vota, shkruan Gazeta inFokus.

Ani pse partitë opozitare, VV-ja e PDK-ja përsëri nuk votuan për pakon./Gazeta inFokus/

Të tjera