Lajme

Vushtrri: Fillon dezinfektimi i hyrjeve të banesave

Autori: Gazeta inFokus 20:25 | 25 March 2020

Në Vushteri gjatë ditës së sotme ka filluar edhe dezinfektimi i hyrjeve të banesave kolektive, kjo gjë për ta parandaluar koronavirusin.

Kështu është bërë e ditur përmes një njoftimi për medie, shkruan Gazeta inFokus.

“Sot kemi filluar dezinfektimin e hyrjeve publike të banesave kolektive si dhe liftave në Vushtrri. Po bëjmë çdo gjë brenda mundësive e kompetencave tona për të mbrojtur qytetarët. Do ta fitojmë edhe këtë betejë, bashkë! #rrinshpi ruaje vehten dhe familjen tënde nga #coronavirus”, thuhet në njoftim./Gazeta inFokus/

Të tjera