Lajme

Vuçiq: Vizita e Kurtit në Maqedoni – skandal, e promovoi idenë e “Shqipërisë së Madhe”

Autori: Gazeta inFokus 12:50 | 13 August 2023

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka quajtur skandal vizitën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, në Tetovë të Maqedonisë së Veriut.

“Aty u promovua ideja e ‘Shqipërisë së Madhe’, u shfaqën simbolet e ‘Shqipërisë së Madhe’. Ai paraqitet si kryeministër i të gjithë shqiptarëve dhe kryeministër i Tetovës”.

“Është hapur rruga Adem Demaqit, i cili ka qenë edhe mentor dhe idhull i Albin Kurtit”, tha Vuçiq për Tv Pink./Klankosova.tv

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Studio MASTER në UNI, merr Diplomë të dyfishtë Gjermane dhe leje-qëndrim të përhershëm në Gjermani

Të tjera