Lajme

Vuçiq: Serbia nuk mundet dhe nuk duhet ta njohë Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 10:40 | 01 May 2021

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka komentuar “Non-Paper” që po qarkullojnë në lidhje me zgjidhjen e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas tij, Serbia nuk mund të pranoj asnjë “Non-paper” që përfshin pranimin e pavarësisë së Kosovës.

Vulini i nervozuar me kryeministrin e Malit të Zi pse e uroi Kurtin për detyrën

“Serbia nuk mund dhe nuk duhet të pranoj njohjen e Kosovës”, u shprehë Vuçiq para gazetarëve sot, raporton Kurir.

Të tjera