Lajme

Vuçiq komenton zgjedhjen e Osmanit presidente: S’janë inkurajuese deklaratat nga Prishtina

Autori: Gazeta inFokus 09:06 | 06 April 2021

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq tha mbrëmë se deklaratat nga Prishtina pas themelimit të institucioneve nuk janë inkurajuese.

Kështu tha ai në TV Pink pasi u pyet për të komentuar zgjedhjen e Vjosa Osmanit si presidente.

Studentët kundërshtojnë mbylljen e konvikteve e mensës

“Tani do të doja të pyesja ata nga Beogradi që i mbështetën, çfarë prisnit. Ata duan njohje të madhe, dhe kjo është që Prishtina të njohë Serbinë pa Kosovën. Faleminderit për atë ofertë, por kjo nuk do të ndodhë”, tha Vuçiq.

Të tjera