Lajme

Vuçiq i lutet Papës të mos e njohë Kosovën

Autori: Gazeta inFokus 09:53 | 12 September 2019

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq fillon sot vizitën e tij zyrtare në Vatikan.

Ai do të pritet nga Papa Françesku dhe sekretari i Shtetit të Vatikanit, Kardinal Peter Paroli.

“Unë shkoj te Papa në Vatikan për ta lutur që të mos e njohin Kosovën,” u tha Vuçiq gazetarëve së fundmi në Beograd.

Të tjera