Lajme

Vuçiq gjatë takimit me përfaqësuesit e Quintit: “Hapat e njëanshëm të Prishtinës çojnë në dhunë ndaj serbëve”

Autori: Gazeta inFokus 10:45 | 30 May 2023

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka takuar sot përfaqësuesit e vendeve të Quintit, me të cilët ka biseduar për zhvillimet aktuale në Kosovë.

Vuçiq ka shkruar në llogarinë në Instagram se gjatë takimit ka theksuar se “hapat e njëanshme të Prishtinës çojnë në dhunë ndaj komunitetit serb”.

“Kjo na largon nga paqja dhe stabiliteti i qëndrueshëm në rajon. Tërheqja urgjente e kryetarëve të rrejshëm të komunave dhe pjesëtarëve të të ashtuquajturave forca speciale policore të
Prishtinës është kusht për ruajtjen e paqes në Kosovë”, tha Vuçiq.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

SPAR hap marketin e ri në rr. Muharrem Fejza!

Të tjera