Lajme

Vuçiq: Është punë e kryer – ne nuk e nënshkruajmë njohjen e pavarësisë së Kosovës

Autori: Gazeta inFokus 11:41 | 29 May 2021
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se nuk do ta nënshkruajë njohjen e pavarësisë së Kosovës.
Këtë e tha ai në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të partisë së tij.Vučić na Kosovu: Nismo ni blizu dogovora | Politika | DW | 09.09.2018Pos kësaj ai tha se ka pak hapësirë për marrëveshje kompromisi, pasi që qysh në 2011 kufiri u vendos në Jarinje dhe pala tjetër, pra ajo kosovare nuk përmbush obligimet dhe flet vetëm për njohje.

Të tjera