Lajme

Vuçiq dhe Bërnabiq ndezin qirinj në kujtim të Ivanoviqit

Autori: Gazeta inFokus 10:09 | 16 January 2022

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, bashkë me kryeministren Ana Bërnabiq, kanë ndezur qirinj në kujtim të politikanit serb të Kosovës, Oliver Ivanoviq, i cili sot e ka përvjetorin e vrasjes.

Vuçiq, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se përkujtimi për Ivanoviq u bë në Kishën e Shën Savës.

Në këtë ceremoni përkujtimi ishin edhe gruaja e të ndjerit Milena Ivanoviq dhe djali Petar Petkoviq, transmeton Klankosova.tv.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera