Lajme

Vritet edhe një gazetar në Meksikë (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 09:44 | 16 May 2017

Javier Valdez, një reporter i specializuar në mbulimin e krimit të organizuar dhe trafikimit të drogës është vrarë në shtetin verior të Sinaloas, në valën e fundit të vrasjeve të gazetarëve.

Valdez është gazetari i gjashtë që vritet në Meksikë që nga marsi, një numër jashtëzakonisht i madh edhe për një nga vendet më të rrezikshme për profesionistët e mediave, transmeton portali arbresh.info.

Në një sulm të ndarë, një ekzekutiv i një reviste është plagosur dhe një gazetar është vrarë në shtetin e Jaliscos.

Valdez u qëllua për vdekje në pasditen e së hënës në, në afërsi të punës së tij

Etiketa:
42,000,000 € u paguan për 11 vjet për demet e shkaktuara nga automjetet e pasiguruara

Të tjera