Lajme

Vrasja e tre sulmuesve në veri, ​Lista serbe shpallë tri ditë zie në komunat me shumicë serbe

Autori: Gazeta inFokus 09:45 | 26 September 2023

Lista serbe përmes një njoftimi ka bërë të ditur se ka shpallur tre ditë zie në komunat e Kosovës të banuara me popullatë shumicë serbe, për shkak të vrasjes së tre terroristëve, të cilët të dielën në mëngjes sulmuan me armë zjarri policinë e Kosovës.

Kështu thuhet në njoftimin e tyre në Facebook.

“Datat 26, 27 dhe 28 shtator shpallen ditë zie në komunat me shumicë serbe për shkak të vdekjes së qytetarëve tonë në ngjarjen tragjike në Banjskë”, thuhet mes tjerash në këtë njoftim.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

4 arsyet pse duhet të studioni Biznes dhe Menaxhment

Të tjera