Lajme

Vrasja e rreshterit në veri, deklarohet kryeprokurori Blerim Isufaj

Autori: Gazeta inFokus 11:11 | 24 September 2023

Policia e Kosovës është gjuajtur me arsenal armësh (granata dore e zollë), në fshatin Banjskë, për pasojë u vra rreshteri Afrim Bunjaku dhe mbet i plagosur polici i njësisë Kufitare Alban Rashiti. Policia informoi edhe për lëndimin e një tjetër pjesëtari të saj aty.

Lidhur me tensionet që ndodhën në hyrje të fshatit Banjskë, kryeministri Albin Kurti njoftoi për mbledhje të Këshillit të Sigurisë të Republikës së Kosovës.

Për sulmin që ndodhi në Veri, Gazeta Express ka kontaktuar Kryeprokurorin e Prokurorisë Speciale të Kosovës, Blerim Isufaj, i cili u zotua se krejt çka është e nevojshme për këtë situatë do ta bëjë prokuroria.

-Advertisement-

“Krejt çka është e nevojshme ne si prokurori do ta bëjmë”, tha Isufaj.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Fillon aplikimi për Global Engineer Girls Kosova

Të tjera