Lajme

Voziti veturën 215 km/h në zonën e kufizimit 80, ndalohet drejtuesi i veturës në Gracë të Vushtrrisë

Autori: Gazeta inFokus 09:45 | 25 May 2023

Policia e Kosovës e ka ndaluar një person në fshatin Gracë pasi është kapur duke vozitur në 215 km/h në zonën e kufizimit 80.

Në njoftimin e Policisë bëhet e ditur se rasti ka ndodhur sot në orët e hershme të mëngjesit.

“Më datën 25.05.2023 rreth orës 04.00 shoferi i veturës Audi, ka tejkaluar patrullën e trafikut në rrugën nacionale Prishtinë-Mitrovicë, duke arritur shpejtësinë e veturës në 215 km/h, në zonën e kufizimit 80.

Në bashkëpunim me patrullën e rajonit të Mitrovicës është ndaluar ngasësi i automjetit në fshatin Gracë. Ndaj shoferit janë ndërmarrë masat ligjore”, thuhet në njoftim.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Formula 1 vjen në Artmotion më “i çmendur” se kurrë

Të tjera