Lajme

Vozitësit e pavëmendshëm, shkaktojnë një numër të madh të aksidenteve

Autori: Gazeta inFokus 09:47 | 30 December 2021

Një numër i madh i aksidenteve kanë ndodhur gjatë ditës së mërkurë.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 118 aksidente, shkruan Gazeta Infokus.

Brenda një dite policia ka bërë të ditur se 55 aksidente kanë ndodhur me të lënduar. Ndërsa, 63 aksidente kanë ndodhur vetëm me dëme materiale.

Gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar 1,459 gjoba trafiku, janë arrestuar 20 persona dhe 11 janë dërguar në mbajtje. /Gazeta Infokus/

Të tjera