Lajme

Voton Mimoza Kusari-Lila

Autori: Gazeta inFokus 10:27 | 14 November 2021

Kandidatja për kryetare të Gjakovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari, ka shfrytëzuar të drejtën e saj të votës, shkruan Gazeta Infokus.

Ajo në qendrën e votimit ka shkuar me bashkëshortin dhe djalin e saj.

“Sot është një ditë e bukur për demokracinë”, tha Kusari në një deklaratë për media.

Në raundin e parë Kusari doli e dyta me 37 për qind e lënë pas nga kundër kandidati i saj, Ardian Gjini, i cili doli i pari me 46 për qind të votave./Gazeta Infokus/

Të tjera