Lajme

Voton kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku

Autori: Gazeta inFokus 10:13 | 14 November 2021

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka votuar për zgjedhjet lokale që po mbahen këtë të dielë.

Abdixhiku tha se sot është një ditë e veçantë dhe demokratike për vendin, njofton Klankosova.tv.

“Sot është një ditë e veçantë dhe demokratike për Kosovën, një ditë kur vendimmarrja kalon tek qytetarët aty ku duhet të jetë gjithmonë. I uroj qytetarët për festë të demokracisë dhe të ruajmë këtë standard demokracie që e tash e sa kohe e dëshmojmë.

Të tjera