Lajme

Voton Arben Vitia

Autori: Gazeta inFokus 09:19 | 14 November 2021

Kandidati për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, ka ushtruar të drejtën e tij kushtetuese për të votuar.

Ai pasi ka hodhi votën e tij u prononcua për media ku tha se është një ditë shumë e rëndësishme dhe duhet ta përcjellim demokracinë.

“Sot vendoset për fatin e qytetit tonë, ndaj është shumë e rëndësishme që secili dhe secila të marrin pjesë në votim. Ju bëjë ftesë masivisht bashkëqytetarëve që të dalin në këto zgjedhje dhe të japim shembull të demokracisë siç kemi bërë edhe në vitet e tjera”, tha Vitia

/Gazeta Infokus/

Të tjera