Lajme

Von Cramon: Me sekretaren e Europanostrës biseduam për Manastirin e Deçanit

Autori: Gazeta inFokus 23:44 | 14 July 2022

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se e ka pasur sot një takim me sekretaren gjenerale të organizatës Europanostra.

Von Cramon thotë se kanë biseduar për nevojën për të përmirësuar mbrojtjen e trashëgimisë kulturore të rrezikuar në të gjithë Evropën, me fokus të veçantë Manastirin e Deçanit, dhe shkatërrimin trashëgiminë kulturore në Ukrainë.

Të tjera