Lajme

Von Cramon kërkon hetim të shpejtë për zbardhjen e rastit të vrasjes së tre personave në Deçan

Autori: Gazeta inFokus 13:24 | 27 November 2021

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon ka shprehur ngushëllime pas vrasjes së tre personave në një autobus  që po barte nxënës nga Gjakova në Deçan.

“Ngushëllimet e mia të thella popullit të Kosovës për humbjen tragjike të 3 jetëve në sulmin monstruoz të djeshëm në Gllogjan”, ka shkruar ajo në një postim në “Twitter”.

Von Cramon ka kërkuar hetim të shpejtë për rastin.

“Hetimi i shpejtë dhe vënia para drejtësisë e sulmuesit është një domosdoshmëri”, ka shkruar më tutje ajo.

Të tjera