Sport

Vladimir Klitschko jep deklaratë para meçit, këto janë fjalët e tij [Video]

Autori: Gazeta inFokus 21:59 | 29 April 2017

Anthony Joshua – Wladimir Klitschko, është meçi që janë duke e pritur të gjithë me padurim dhe skan mbetur as 2 orë të plota që të fillojë.

Një orë para fillimit të këtij super-meçi Klitschko ka dhënë një deklaratë

41 vjeçari foli rreth një USB-je që ai e kishte marrur, dhe në të cilën thoshte se janë të gjitha përgjigjet në pyetjet e të gjithë gazetarëve, se cili do të fitojë.

“Mos më pyesni pas meçit se çfarë ka në te. I vetmi person që do të jetë në gjendje hapë atë dhe të shikojë atë, është personi i cili do të blejë bluzën time me gjith të. Paratë do të shkojnë në Fondacionin Klitschko” ka thënë boksieri ukrainas.

“Kjo është një gjë që e kam bërë gjithmonë me shumë dashuri, kam qenë edhe më përpara ktu dhe jam duke e shijuar çdo moment” ka përfunduar Klitschko.

Agon Gashi në mesin e 100 Liderëve të Rinj Global: Përzgjedhet në gjeneratën e vitit 2023 nga Forumin Ekonomik Botëror…

Të tjera