Lajme

“Vjosa Osmani Sadriu, e pavlevshme”

Autori: Gazeta inFokus 18:16 | 04 April 2021

Kryetari i komisionit për procesin e zgjedhjes së Presidentit, Sali Zyba ka bërë me dije se 81 deputet kanë marr pjesë në votimin e tretë të raundit të pare për zgjedhjen e presidentit.

Para foltores së kuvendit komisioni po numëron votat e deputetëve.

“Vjosa Osmani Sadriu dhe e pavlevshme”, është togëfjalëshi I kryetarit të komisionit.

Gjithësejt në votimin e tretë kanë rezoltuar 69 vota pro Vjosa Osmanit dhe 12 të pavlevshme.

Të tjera