Sport

Vjosa Osmani pret në takim Majlinda Kelmendin

Autori: Gazeta inFokus 12:06 | 06 April 2021

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu, gjatë ditës së sotme ka pranuar edhe zyrtarisht detyrën e saj si Presidente, shkruan Gazeta inFokus.

Pas ceromonisë, Osmani, ka pritur në takim ekipin e xhudos nga Kosova, Majlinda Kelmendin, Nora Gjakovën dhe trajnerin Driton Kuka.

Ata biseduan rreth sportit të xhudos dhe suksese të arritura deri me tani.

Vlenë të cekët që Kosova ka arritur të fitojë një medalje të artë në Lojërat Olimpike të mbajtura në ‘Rio’./Gazeta inFokus/

Të tjera