Lajme

Vjosa Osmani pozitiv me Covid-19

Autori: Gazeta inFokus 15:25 | 17 November 2020

U.D.  presidentja eKosovës, Vjosa Osmani ka rezultuar pozitiv me Covid-19, shkruan Gazeta inFokus.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ajo, e cila thënë që pasi disa të afërm me të cilët kishte kontakt, rezultuan pozitivë në testin për Covid-19, është testuar në IKSHKP dhe pak më parë është njoftuar se edhe ajo ka rezultuar pozitiv.

“Në dy javët e ardhshme do të punoj nga shtëpia, duke u kujdesur që secili dokument a vendim që kërkon shqyrtim e vendimmarrje dhe që lidhet me përgjegjësitë e mia në të dy funksionet shtetërore që i ushtroj, të trajtohet në kohë. Po ashtu, një numër takimesh do t’i vazhdoj nëpërmjet platformave elektronike”, ka shkruar ajo.

Tutje ka thënë se përkundër kujdesit maksimal, po shihet që këto ditë virusi është kudo, më i përhapur se kurrë më parë, njëjtë i rrezikshëm si çdoherë./Gazeta inFokus/

Të tjera