Lajme

Vjosa Osmani: Partia ime po i mbyt shpresat që i dhamë në fushatë zgjedhore Vjosa Osmani

Autori: Gazeta inFokus 22:19 | 25 March 2020

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës ka thënë se sonte në seancën plenare do të ju drejtohet vetëm qytetarëve dhe jo deputetëve.

Osmani ka thënë se partia e saj po e humbet cdo buzëqeshje dhe cdo besim që qyteratët e Kosovës I kanë dhënë në fushtaë zgjedhore e pas 6 tetorit.

Osmani e akuzon LDK-në se po humbet cdo parim të cilin e kishte, shkrun gazeta inFokus.

“Në zgjedhjen e fundit të 6 tetorit, unë isha kandidate për kryeministre të vendit. Unë e di kontratën që e kemi bërë si parti me elektoratin e LDK-së dhe ajo ka qenë: jo koalicion me PAN-in. Si politikane që ka konsistencë në qëndrimet e saj, unë jam kundër cdo marrëveshje me këto parti, unë nuk e thyej besimin e elektoratit të LDK-së për asnjë çmim”, ka thene ajo.

 

Të tjera