Lajme

Vjosa Osmani i reagon Astrit Haraqisë: Do të padis për shpifjet ndaj meje

Autori: Gazeta inFokus 22:50 | 26 March 2020

Kryetarja e Kuvendit në detyrë, Vjosa Osmani ka thënë se do ta padisë Astrit Haraqinë për shpifje, pasi ai tha se kinse Osmani ka marrë bursë nga Hashim Thaci.

Kete deklaratë, Osmani e dha ne emisionin debat plus, përmes një mesazhi telefonik, duke thënë se ajo ka marrë bursë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikes jo nga shteti i Kosovës.

“Une nuk kam marre bursë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës jo nga shteti i Kosovës dhe jo nga Hashim Thaci, Astrit Haraqija do te paditet për ketë shpifje”, ka thënë Osmani në RTV Dukagjini.

Të tjera