Lajme

Vjosa Osmani flet përsëri për Samitin: Kosova është një projekt i përhershëm

Autori: Gazeta inFokus 16:18 | 18 May 2021

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, një ditë pas pjesëmarrjes në Samitin e Bërdo-Brijunit, ka folur përsëri takimin me presidentët e Ballkanit.

Osmani ka thënë se në këto takime me liderët e Ballkanit Perëndimor, kanë theksuar se e ardhmja e rajonit është anëtarësimi në Bashkim Evropian dhe në NATO.

Ajo nëpërmjet një postimi në Facebook tha se Republika e Kosovës është projekt i përhershëm dhe pjesëmarrja jonë në nisma rajonale dhe ndërkombëtare bazohet çdoherë në trajtimin e barabartë me shtetet pjesëmarrëse.

“Pata diskutime të frytshme bilaterale me Presidentin Millanoviq të Kroacisë, Presidentin Gjukanoviq të Malit të Zi, Presidentin Pendarovski të Maqedonisë së Veriut dhe Presidentin Meta të Shqipërisë”, shkroi ajo./Gazeta inFokus/

Të tjera