Auto&Tech

Vjen tableti më i ri nga Xiaomi (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 15:53 | 13 May 2017
Kompania Xiaomi ka prodhuar tabletin më të ri të saj që quhet Mi Pad 3.

Kjo pajisje ka ekranin prej 7.9 inç me rezolucion 2048×1536 pikselë. Mi Pad 3 ka një procesor të fuqishëm ‘MediaTek MT8176’, ndërsa kapaciteti i RAM memories është 4GB.

Ky tablet përfshin hapësirën ruajtëse prej 64GB, baterinë me 660 mAh dhe dy kamerat, atëkryesore me 13 MP dhe atë para me 5 MP.

xiaomi_mipad_3

xiaomi-mi-pad-3-64gb-tablet-pc-gold-20170405153244124

Etiketa:
Përfshirja në aktivitetet ekstrakurrikulare

Të tjera