Lajme

Vjen reagimi nga SHBA për bisedimet në Bruksel, rreth situatës në veri

Autori: Gazeta inFokus 20:27 | 29 September 2021

Ambasadori amerikan, Nicholas Giacobbe ka reaguar pas takimit që u mbajt sot në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë.

Giacobbe përmes një postimi në Twitter tha se negociatat ende po vazhdojnë.

“Pavarësisht raportimeve në media, negociatat në Bruksel vazhdojnë. Është bërë përparim, por puna mbetet. Ne inkurajojmë Kosovën dhe Serbinë që të vazhdojnë të angazhohen hapur dhe seriozisht”, ka shkruar ai në Twitter.

Të tjera