Lajme

Vjen në jetë fëmija i parë për vitin 2022 në Gjinekologji të QKUK-së

Autori: Gazeta inFokus 00:22 | 01 January 2022

Ka ardhur në jetë fëmija i parë për vitin 2022 në Klinikën e Gjinekologjisë në QKUK.

Vetëm një minutë pas orës 00:00, ka ardhur në jetë fëmija nga nëna H.Sh. e cila ka lindur fëmijën e parë me operacion cezarian, shkruan Gazeta Shneta.

Lajmin e ka bërë të ditur drejtori i Klinikës së Gjinekologjisë në QKUK, Dr. Jakup Ismajli.

Ai ka thënë se foshnja mashkull ka ardhur në jetë me peshë 3180, dhe nëna janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Të tjera