Lajme

Vitia: 22 vetura do t’u shpërndahen Komunave për vizita mjekësore nëpër shtëpi

Autori: Gazeta inFokus 20:22 | 13 September 2023

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, njofton për shpërndarjen e 22 veturave të reja komunave për të rezlizuar vizita mjekësore nëpër shtëpi.

Ai thotë se ministria e Shëndetësisë ka planifikuar shpërndarjen e veturave për t’u shërbyer nënave e fëmijëve edhe në zonat e thella rurale.

Postimi i tij i plotë:Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Spitali klinik Zhan Mitrev mori pjesë në kongresin neuropsikiatrikë në Pula, Kroaci

Të tjera