Lajme

Vijnë reagime nga VV pasi LDK vendosi t’ia bëjë kuorumin Vjosa Osmanit

Autori: Gazeta inFokus 20:37 | 30 March 2021

Reagimet e para nga Vetëvendosje kanë ardhur pasi që LDK vendosi që të qëndrojë në sallë dhe të votojë për presidentin.

Është deputeti i VV-së, Haki Abazi, ai i cili me anë të një postimi në Facebook e ka përshëndetur këtë vendim të organeve të LDK-së, shkruan lajmi.net.

Abazi ka thënë se vendimi i LDK-së, është veprim në drejtim të duhur dhe në funksion të progresit të vendit.

“Vendimi i LDKs është veprim në drejtim të duhur dhe në funksion të progresit për vendin dhe procesin shtetformues. Fillim i mbarë për Kosovën në dekadën e tretë”, ka shkruar Abazi.

Të tjera