Lajme

Vidhen 3 lopë në Pejë

Autori: Gazeta inFokus 10:36 | 16 April 2023

Në fshatin Baran të Pejës janë vjedhur tri lopë nga një stallë.

Pronari i tyre ka deklaruar se vlera e lopëve të vjedhura është 3 mijë e 500 euro.

Rasti po hetohet.

-Advertisement-

Njoftimi i plotë i policisë:

VJEDHJE/Fsh. Baran, Pejë 15.04.2023 – 06:30. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se nga persona të panjohur gjatë natës, në stallën e tij i kanë vjedhur tre gjedhe (lopë) në vlerë rreth 3,500 € dhe janë larguar në drejtim të panjohur. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa rasti në  procedurë hetimore.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

UNI – Universum International College ka hapur afatin për provim pranues në drejtimet Fizioterapi, Teknik Dentar dhe Estetikë & Higjienë…

Të tjera