Fun & Video

VIDEO/ Përmbytjet në Austri, filmohen 2 persona teksa rryma i merr me vete

Autori: Gazeta inFokus 09:42 | 19 July 2021

Moti i keq me reshje të shumta ka shkaktuar përmbytje të mëdha në shumë vende të Europës.

Një nga vende e prekura, është edhe Austria.

Disa pamjet nga qyteti Hallein në Austri kanë bërë xhiron e rrjetit.

Në video shihet se si rryma e fortë e ujit që ka përmbytur rrugët merr para dy persona, ndërsa një i tretë shkon që t’i ndihmojë, por përfundon dhe vetë me ta.

Një banor i zonës filmon gjithçka me kamera brenda banesës së tij, ndërsa gjithçka që dëgjohet janë ulërimat e tyre.

Më poshtë pamjet dramatike:

Të tjera