Lajme

Vetura që përfshi nga flakët në pompën e derivative në Komoran, ishte veturë zyrtare e Maqedonisë

Autori: Islam Morina 21:10 | 23 September 2022

Vetura për të cilën Gazeta Infokus raportoi pak më parë se u përfshi nga flakët në një pompë të derivative të naftës në Komoran, po del të ketë qenë veturë zurtare nga Maqedonia e Veriut, shkruan Gazeta Infokus.

Rastin e kanë konfirmuar edhe nga Policia e Kosovës të cilët kanë njoftuar se nga ky incident nuk ka të lënduar.

“Policia në ora 18:40, është njoftuar se në rrugën nacionale Prishtinë-Pejë (fshati Komoran), një veturë është përfshirë nga zjarri. Vetura ka targa të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Zjarri është vënë nën kontroll nga vet drejtuesi dhe pasagjerët e veturës. Nga ky incident nuk është lajmëruar për persona të lënduar”, ka thënë zëdhënësi i policisë Bajram Krasniqi./Gazeta Infokus/

Të tjera