Lajme

Vetura godet këmbësoren në Fushë Kosovë, dërgohet në spital

Autori: Gazeta inFokus 13:08 | 21 February 2021

Një aksident trafiku ka ndodhur në komunën e Fushë Kosovës, shkruan Gazeta inFokus.

Në këtë aksident ka qenë e përfshirë një veturë dhe një këmbësore.

Rastin për Gazetën inFokus, e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për Rajonin  e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Policia njofton se si pasojë e këtij aksidenti, këmbësorja është dërguar në spital.

“Rreth orës 11:30, në rrugën Nëna Terezë në Fushë Kosovë, ka ndodhur një aksident trafiku ku është përfshirë një automjet në levizje dhe një këmbësore. Si pasoj e aksidentit lëndime trupore ka pesuar këmbësorja. E njëjta është dërguar për tretman mjekësor me rastin po merret njësiti i trafikut, ka thënë Ahmeti./Gazeta Infokus/

Të tjera