Lajme

Vetëvendosje përfundimisht bën të ditur se me kë do të hyjë në koalicion!

Autori: Gazeta inFokus 11:59 | 16 May 2017

Shkodran Hoti nga zyra për informim e Lëvizjes Vetëvendosje,e edhe një herë e bëri të qartë se Vetëvendosje nuk do të bëjë koalicion assesi me LDK.

Hoti në një prononcim dhënë Gazeta Blic, bëri të ditur këtë pasi që Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur të mos hyjë në koalicion me asnjë parti që janë pushtet, kështu duke ju dhënë hapësirë partive që nuk janë në pushtet.

”Ne nuk do të bëjmë koalicion me ato parti që janë pushtet, por kemi vendosur që do të flasim me ato parti që nuk janë në pushtet”, tha ai.

Pyetur nga Gazeta Blic se me kë do të hyjë Lëvizja Vetëvendosje në koalicion  pasi që sot është afati i fundit, Hoti tha se së shpejti do të bëhet e ditur se me kë do të shkojnë në koalicion.

Ndërkohë nga LDK kanë theksuar se presin që të ndodhë një koalicion mes tyre edhe Vetëvendosjes.

“Mendojë se opsionet janë të hapura për gjitha partitë, përveç PDK-së, që mundet me qenë bashkë me LDK-në. Duhet të jepet maksimumi që të bashkohemi për një qëllim më të madh. Duhet të diskutohet, a përafrohen qëndrimet dhe a mund të ecim bashkërisht dhe t’i shikojmë mundësitë”, ka thënë për media ish deputeti i LDK-së.

Ajka e ajkave e super javës sportive në Artmotion me El Clasico

Të tjera