Lajme

Vetëvendosje bën homazhe tek varrezat e Jasharajve

Autori: Gazeta inFokus 09:40 | 28 November 2017

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri i shoqëruar nga deputetë të këtij subjekti partiak, kanë bërë homazhe në mëngjesin e sotëm tek Memoriali “Adem Jashari” në Prekaz të Skenderajt.

Kjo vizitë e tyre tek varrezat e Jasharajve në Prekaz, po bëhet me rastin e shënimit të 28 Nëntorit, Festës së Pavarësisë së Shqipërisë, datë e cila përkon pikërisht dhe me datëlindjen e Komandantit Legjendar të UÇK-së, Adem Jasharit.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera