Sport

Vetëm pas 15 sekondash në pjesën e dytë, Dardanët sërish tundin rrjetën e qipriotëve

Autori: Gazeta inFokus 21:55 | 27 September 2022

Kombëtarja e Kosovës në futboll, është duke bërë debutim të jashtëzakonshëm deri më tash, ku vetëm 15 sekonda pas fillimit të pjesë së dytë ka tundur rrjetën e qipriotëve për të tretën herë, shkruan Gazeta Infokus.

Autor i Golit të tretë në ndeshjen mes Kosovës dhe Qipros, ishte Elbasan Rashani, duke dërguar rezultatin në 3:0.

Kujtojmë se kjo ndeshje është e vlefshme për kualifikim në Ligën e Kombeve të UEFA-s, kurse Kosova me tre gola të shënuara në këtë ndeshje është në rrugë të mirë për të siguruar tri pikë kualifikuese./Gazeta Infokus/

Të tjera