Lajme

Vetëm një rast i vdekjes nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 15:06 | 13 January 2021

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se 1 persona e kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit, shkruan Gazeta inFokus.

“Brenda 24 orëve është raportuar 1 rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rasti i vdekjes është nga komuna: Prishtinë 1 rast (82 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 54.560 raste nga 201.918 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.388 raste të vdekjes

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 526 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 47.605 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.567.”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së. /Gazeta inFokus/

Të tjera