Lajme

Vetëm brenda një dite ndodhin mbi 60 aksidente në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 11:40 | 04 December 2021

Dhjetëra aksidente trafiku kanë ndodhur gjatë ditës së premte, shkruan Gazeta inFokus.

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 66 aksidente.

Në raportin e policisë behët e ditur se 26 aksidente kanë ndodhur me të lënduar.

Ndërsa 40 aksidente të tjera kanë ndodhur vetëm me dëme materiale.

Gjithashtu janë shqiptuar 1,310  gjoba trafiku, janë arrestuar 53 persona, 43 janë dërguar në mbajtje dhe 2 janë dërguar në vuajtje të dënimit. /Gazeta inFokus/

Të tjera