Lajme

Vetëm 105 pacientë po trajtohen nga Covid-19

Autori: Gazeta inFokus 11:49 | 09 October 2021

Shërbim spitalor Klinik Universitar ka bërë të ditur se në trajtimin spitalor janë vetëm 105 pacientë, shkruan Gazeta Infokus.

Prej tyre, 66 me oksigjeno-terapi dhe 9 në mjekimin intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19 dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 23 pacientë

Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive) 8 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 19 pacientë post-covid-19

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 6 pacientë

Spitali i Prizrenit, 11 pacientë

Spitali i Gjakovës, 4 pacientë

Spitali i Gjilanit, 9 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 9 pacientë

Spitali i Ferizajt, 16 pacientë

Të tjera