Lajme

Vetaksident në rrugën Prishtinë – Gjilan, policia jep detaje

Autori: Gazeta inFokus 19:36 | 01 March 2024

Një veturë është vetaksidentuar të premten në magjistralen Prishtinë -Gjilan.

Këtë për Infokus e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për Rajonin e Gjilanit, Iseat Hashani i cili tha se përveç dëmeve materiale nuk ka të lënduar.

“Ju informoj se në orët e mbrëmjes ka ndodhë një vetaksident në fshatin Parallovë, ku në bazë të hetimeve të para një veturë është e përfshirë në këtë vetaksident. Fatmirësisht, përveç dëmeve materiale nuk ka persona të lënduar”, tha ai.

-Advertisement-

Gjithashtu, Hashani ka thënë se njësitet e trafikut rajonal kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke i hetuar shkaqet e vetaksidentit./Gazeta Infokus/

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera