Lajme

Veseli: Lirimi i Ramushit, lajm i gëzueshëm që e prisnim të gjithë

Autori: Gazeta inFokus 10:09 | 27 April 2017

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, pas lirimit të Ramush Haradinajt ka shkruar në Facebook se vendimi i Gjykatës në Colmar të Francës për lirimin e Haradinajt është lajm i gëzueshëm, të cilin të gjithë e kanë pritur të ndodhë.

“Ndalimi i tij, mbi bazën e një urdhër-arresti ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia, ishte i papranueshëm dhe raste të tilla nuk duhet të përsëriten më. Z. Haradinaj i uroj kthim të mbarë në familje dhe vendin e tij”- ka shkruar tutje Veseli në Facebook.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

UNI-Universum International College ofron standarde amerikane të studimit në partneritet me Arizona State University

Të tjera