Lajme

Veseli flet për herë të parë, pasi Ramushi është nominuar për kryeministër!

Autori: Gazeta inFokus 13:09 | 17 May 2017

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli ka marrë pjesë në memorialin përkujtimor në fshatin Jabllanic të Komunës së Gjakovës ku u përkujtuan 33 dëshmorët e rënë.

Ai ka shfrytëzuar këtë memorial që ta përdorë për fushatë zgjedhore ku mes të tjera përshëndeti siç tha ai nipin e shqiponjës kryeministri e Kosovës, Ramush Haradinaj.

“Me vjen mire qe është këtu dhe e përshëndesë atë që  është nip i Shqiponjës, kryeministrin Ramush Haradinaj”, ka thënë Veseli.

Në këtë memorial e pranishme ishte edhe kryetarja e Komunës së Gjakovës, e cila koalicion parazgjedhor është futur me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

Storie Suksesi – Studentët e Kolegjit Universum fitues të garës Mobile Hackathon App

Të tjera