Lajme

Vërshimet në Prishtinë- MPB del me një njoftim për qytetarët

Autori: Gazeta inFokus 17:14 | 20 May 2024

Pas situatës me reshjet e shiut në kryeqytet dhe vërshimeve në disa zona, Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka deklruar se situata është nën kontroll.

MPB-ja në një komunikatë për media njoftoi se zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Bardhyl Dobra, zëvendësuesi i drejtorit të Agjencisë për Menaxhimin e Emergjencave, Shefki Abdullahun dhe Kryeinspektori për Menaxhimin e Emergjencave, Kastriot Lajqi, kanë dalë në terren për ta parë nga afër gjendjen dhe punën e zjarrfikësve.

-Advertisement-

“Më këtë rast zëvendësministri Dobra ka konstatuar se të gjitha njësitet e zjarrfikësve janë mobilizuar plotësisht për të menaxhuar situatën dhe për t’u dalë në ndihmë qytetarëve dhe bizneseve që janë prekur nga kjo situate”- thuhet në komunikatë.

Sipas njoftimit për media, zëvendësministri Dobra, përveç disa zonave të tjera ka vizituar lagjen “Veternik” dhe fshatin Dobratin të Komunës së Graçanicës.

“Dobra ka falënderuar zjarrëfikësit pasi sipas tij, falë tyre situata është nën kotrollë dhe të gjitha pengesat janë mënjanuar” – njoftoi MPB-ja.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera