Fokus

“Veprim i panevojshëm dhe i tepruar”, sociologu i reagon Kurtit pasi i priti i ulur në karrocë përfaqësuesit e HANDIKOS

Autori: Samire Jaha 11:13 | 01 March 2023

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, sot ka pritur në takim përfaqësuesit e HANDIKOS-it i ulur në karrocë, shkruan Gazeta Infokus.

Ky veprim i tij po cilësohet si i panevojshëm dhe i tepruar. Të paktën kështu ka deklaruar për Gazetën Infokus sociologu Rejhan Fejza.

Ai tha se, Kurti nuk është aty për të u dukur i barabartë me ata që e vizitojnë por është aty për të punuar për të e përmirësuar jetën e tyre.

“Empatia shpesh herë është e tepruar dhe ajo shprehet nëpërmjet veprimeve. Rastet e tilla si tendencë për të mos u dalluar nga përfaqësuesit e Handikos-it janë shembull kur teprohet me tendencën për tu dukur i njëjte për të gjithë. Ky veprim ka qenë i panevojshëm! Nuk e di se si mund të ndjehen përfaqësuesit e Handikos-it por mendoj qe ka qene tejet e panevojshme kjo paraqitje e kryeministrit, sepse ai nuk është aty për tu dukur njejte me ata qe e vizitojne por per te punuar dhe per te permiresuar jeten e tyre ne aspektin e kushteve jetesore, pershtatjen e infrastruktures, qasje te barabarte ne institucione etj”, ka deklaruar Fejza për Infokus.

Ndërsa gjatë ditës së sotme me rastin e 1 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Përdoruesve të Karrocës,  Përfaqësuesit e Handikos-it pritet të takohen edhe me presidenten Vjosa Osmani si dhe të parin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca./Gazeta Infokus/

Edhe Vjosa Osmani ulet në karrocë në takimin me përfaqësuesit e Handikos-it

I ulur në karrocë, Kurti pret në takim përfaqësuesit e Handikos-it

42,000,000 € u paguan për 11 vjet për demet e shkaktuara nga automjetet e pasiguruara

Të tjera